English

Media Belgium

Ben jij/ is je organisatie iemand die bijdraagt aan een warme, solidaire en duurzame samenleving? Houd je van innovatie en vind je inclusie en participatie minstens even belangrijk?

Laat ons inspireren en verras jezelf en je achterban met een vorming rond het potentieel van gemeenschapsmunten om huidige sociaal-ecologische uitdagingen co-creatief en praktisch aan te pakken.

Verbinden en waarderen met jouw omgeving doe je zo!

Keynote/ interactieve lezing/ webinar

Wil je ook meer inzetten op verbinding in je organisatie of je buurt?
Aan de hand van voorbeelden van lokale gemeenschapsmuntpraktijken ontdek je de juiste ingrediënten die je zelf kan gebruiken om duurzaam welzijn te creëren voor jezelf en je directe omgeving.
Samen kunnen we van koers veranderen. Krijg goesting en zie de vele mogelijkheden van jouw en andere lokale initiatieven.

Praktisch:
20 min – 60 min / 10 – 50 deelnemers

Verruim je perspectief met Bruto Lokaal Geluk.

Actieve spelsessie

Wat is het verschil tussen Bruto Nationaal Product en Bruto Lokaal Geluk? Hoe duurzaam gelukkig ben je, je organisatie, je buurt, …? Ontdek het potentieel van gemeenschapsmunten om de huidige sociaal-ecologische uitdagingen praktisch aan te pakken. Benieuwd naar hoe je je steentje kan bijdragen tot meer Bruto Lokaal Geluk? Verruim je perspectief tijdens deze actieve spelsessie.

Praktisch:
90 – 120 min / 6-20 deelnemers

Traject start je eigen munt

Traject met 4 contactmomenten

Wil je ook meebouwen aan duurzame en participatieve samenleving, waar lokale voorspoed en geluk centraal staan? Ben je benieuwd naar wat een gemeenschapsmunt voor jouw directe omgeving zou kunnen betekenen? Vraag je je af hoe je met een gemeenschapsmunt best start? Dan is dit traject zeker iets voor jou!

Een gemeenschapsmunt is een uniek middel dat burgers en gemeenschappen empowert om de huidige sociaal – ecologische uitdagingen zoals milieuzorg, wijkparticipatie, burenzorg, … zelf praktisch aanpakken.

Praktisch:
4 x 90min / 5+ deelnemers

Meer info over starten op vrijdag 7 oktober 14:00 -15:30 in De Punt in Gent
Meer info over straten op zaterdag 8 oktober 10:30 – 12:00 in De Punt in Gent

Bekijk onze publicaties voor meer achtergrondinformatie via deze link

Facebook
Twitter
LinkedIn

Gerelateerde posts

Apps bundelen krachten via gemeenschapsmunt

H-appi
Als deelnemer aan een gemeenschapsmunt ben je lid van een netwerk van mensen die

Eén jaar Sengzen

Uitmunter Jolien De Boodt
We vieren het éénjarig bestaan van Sengzen, de stadsmunt van Sint-Niklaas! Wat begon als

Bekijk onze gloednieuwe folder

bestel je exemplaren
Hoera! Onze gloednieuwe folder is gearriveerd! Hij maakt je helemaal wegwijs in de wereld

Stapelinspiratie

kaartspel voor transacties met gemeenschapsmunten
Kaartspel voor transacties met gemeenschapsmunten Stap in de wereld van gemeenschapsmunten en ontdek de

Waarom het NU tijd is voor een tijdbank

Herbekijk de infosessie
Een tijdbank is een gemeenschapsmunt die tijd als basis heeft. Dit is een betaal-

Artikel Wascabi 2023 De Federatie

Leercredits met Klaas Verstraete
Dit is een artikel verschenen in Wascabi (2023) van De Federatie. Innovatie is het

Idee voor een nieuwe munt

Contact

Selecteer een voorkeurmoment voor uw afspraak